Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatan Bitki Çayları
Bitki çayları zayıflamayı kolaylaştırır. Yalnız diyet ve spor yapmadan sadece bitki çayıyla kilo vermek mümkün değil.

Bitki çayları, içerikleriyle vücuttaki yağ yakımını hızlandırır, ödem attırır ve bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Bu yolla kilo verme süreciniz sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerler. Bu süreçte en büyük yardımcınız beyaz çay ve yeşil çaydır. Bu çayların kilo verdirici özellikleri bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuştur. Beyaz çay diğer çeşitlerine göre antioksidan içeriği yüksek olan bir çaydır. Bunun dışında yeşil ve beyaz çayın yağ yakıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.
Beyaz ve yeşil çayın dışında mate, kekik, biberiye içerikli çayların da yağ yakıcı etkileri bulunuyor. Barut ağacı bağırsakların hızlı boşaltılmasını sağlarken funda yaprağı vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.
En fazla bilinen zayıflatıcı bitkiler kereviz, limon ve maydanozdur. Aslında kereviz ve maydanoz bol bol idrara çıkartır. Bu sebeple bu bitkilerden yapılan çayları sürekli tüketmek vücudunuzdan faydalı bazı maddelerin idrarla kaybı demektir.
Sizlere bitki çayının yanı sıra başka önerilerimiz olacak.
• Bir step tahtası alın ve sabah kahvaltısından 2 saat sonra 20 dakika step yapın.
• Öğle yemeğini yemek saati geldi diye değil gerçekten acıktığınız için yiyin.
• Akşam yemeğini hafif yiyin ve 21:00’dan sonra yemek yemeyi bırakın. En azından yatmanıza 2 saat kala yemek yemeyin.
• Yatmadan 1 saat önce step tahtanızda 15 dakika step yapın. Yatarken ılık 1 bardak yağsız süt içebilirsiniz.
• Günlük en az 1.5 litre klorsuz suyu canınız istemese de için.
• Haftada en az bir kere minimum 10 km yürüyün.
Limonu sıcak suyla içtiğinizde acıkma hissini bastırır. Sindirim sistemini hızlandırır ve toksinleri atmayı sağlar. Şekerlerin emilmesini yavaşlattığı için kan şekerinin ani yükselmesini önler ve kilo kontrolüne yardımcı olur.
Kendine özgü aroması ve lezzetiyle kereviz, düşük kalorili bitkiler içinde en popülerlerinden. Kereviz zengin bir K vitamini kaynağıdır. Antioksidan özelliği bulunan kereviz çeşitli hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.
Diyet yapıyorsanız ve lezzetli bir atıştırmalık arıyorsanız kerevizi denemenizi tavsiye ediyoruz, çünkü 100 gram kereviz sadece 16 kaloridir.
Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Ayrıca kanserli hücrelerin üremesini durdurur ve tümörün küçülmesini sağlar. Sindirime bağlı kabızlığı önler.
Kereviz iltihabın önlenmesine yardımcı olur. Bu özelliği ile kereviz, romatizma gibi iltihaplı hastalıkların belirtilerini hafifletir.
Uyku problemi yaşayanlar kereviz suyunun sakinleştirici ve kasları gevşetici etkisinden faydalanabilir. Bu özelliği sayesinde kereviz adet döneminde yaşanan sancıları ve krampları hafifletir.

Pratik Bilgiler